Sacensību ideja

Kāpēc U10 Tenisa sacensību organizēšana ir svarīga?

- Visos sporta veidos spēlētāji vēlās sacensties.
- Sacensība padara audzēkņu apmācību aizraujošu.
- Sacensība pamodina bērnos mērķtiecību un cīņas garu. Sacensības ļauj iepazīties un rast jaunus draugus.
- Bērni pakāpeniski pierod pie sacensību apstākļiem.
- Šis ir veids kā visātrāk gūt praksi un iemācīties tenisa spēles noteikumus.
- Sacensības dod iespēju spēlētājiem kļūt patstāvīgiem un Orange vai Green grupā pašiem sākt tiesāt spēles ar vai bez laukuma tiesnešu palīdzības.

Sacensību raksturojums

- Sacensību organizētājiem ir jāizvēlās piemēroto sacensību formātu, laukuma izmērus un bumbas tā, lai saglabātu bērnu-dalībnieku interesi par spēli
- U10 Tenisa bērnu sacensības ir domātas treniņu nolūkam un netiek saistītas ar nopietniem sasniegumiem, bet ir saistītas ar jauno spēlētāju ilgtermiņa attīstību. Uzvarēt ir patīkami, bet tas nav galvenais.
- Red un Orange sacensības ir pielāgotas pašiem mazākajiem bērniem, lai viņi pakāpeniski iemācītos paši tiesāt un skaitīt punktus.

Kādās sacensībās kurš drīkst piedalīties

Sacensības var būt vienspēļu, dubultspēļu vai komandu, iekšējās vai atklātās. U-10 tenisa sacensībās uzsvars ir jāliek uz kopdarbību un dažādību sacensībās („Multi-Sporta" sacensībām).

Sacensību programmas posmi

Sacensības ir pakāpenisks process. Tās jāpielāgo spēlētāju vecumam ar īsāku un atvieglotu sacensību formātu, kas mainās pa līmeņiem: no „Red" uz „Orange", no „Orange" uz „Green" un no „Green" uz lielo tenisu.

1.Sacensību ilgums


RED

2-3 stundas
ORANGE
3-4 stundas
GREEN
1-diena
(līdz 5 stundām) 
2 dienas - ja ir daudz dalībnieku
2.Maču ilgums
RED
7-10min
ORANGE
15-20min
GREEN
25-40min
3.Kas skaita rezultātu?
RED
Tiesnesis
ORANGE
Tiesnesis-novērotājs (vēro spēli un koriģē spēles gaitu pēc nepieciešamības),
bērni tiesā paši, 
GREEN
Patstāvīga skaitīšana
4.Meitenes/Zēni Vislabāk būtu RED turnīros spēles taisīt meitenēm kopā ar zēniem, bet, ja ir liels dalībnieku skaits, tad dalīt atsevišķi. Pārējos līmeņos meitenes un zēnus vajadzētu dalīt atsevišķās grupās, izņemot gadījumus, ja dalībnieku skaits ir ļoti mazs. Green grupā dubultspēles var spēlēt kopā.
5.Balvas dalībniekiem
Sacensību nobeigumā visiem dalībniekiem ir jāsaņem piemiņu balvas. Lielākās balvas (diplomi, medaļas, kausi) pirmo 3 vietu ieguvējiem. Gardumi noder mazām balvām un konkursiem. Būtu vēlams arī piešķirt diplomus ar īpašām nominācijām, kā piemēram, "godīgākais spēlētājs", "smaidīgākais spēlētājs", u.c.

 

lts lts lts


Mūs atbalsta

lg seb Wilson Milzu Venden Igate Food Union vs lok lsfp